Kurs czas pracy kierowców

Kurs czas pracy kierowców, optymalny czas prowadzenia pojazdu – obejmuje wiedzę z zakresu przepisów regulujących czas pracy każdego kierowcy, który prowadzi samochód ciężarowy, jego odczytywanie i ewidencjonowanie, a także obowiązkowe przerwy w pracy. Czas ten objęty jest precyzyjnymi regulacjami prawnymi oraz ściśle monitorowany za pomocą tachografów montowanych w samochodach ciężarowych.

Koszt kursu: 250 zł

Czas trwania: 6 godzin (1 dzień)

Najbliższy wolny termin: do uzgodnienia

Szczegółowe informacje o kursie "czas pracy kierowców"

Kurs czas pracy kierowców MA NA CELU przygotowanie pracowników firm transportowych do stosowania przepisów regulujących czas pracy kierowców, czas prowadzenia pojazdów i wymaganych przerw i odpoczynku, stosowania przepisów ustawy o transporcie drogowym, a także umów i rozporządzeń międzynarodowych – Umowa AETR, Rozporządzenie WE 561/2006, ustawa o czasie pracy kierowców.

Kurs czas pracy kierowców skierowane jest dla osób prowadzących przedsiębiorstwa transportowe i właścicieli firm przewozowych, a także kierowców zawodowych, kadrowych i księgowych, kierowników transportu, dyspozytorów i planistów.

Kurs czas pracy kierowców obejmuje następujące zagadnienia:

  1. Obsługa tachografów analogowych i cyfrowych
  2. Praktyczne wskazówki obsługi tachografów cyfrowych
  3. Ćwiczenia na symulatorze tachografu cyfrowego
  4. Odpowiedzialność kierowcy związana z obsługą  i stosowaniem norm czasu pracy kierowców
  5. Prawa i obowiązki kierowcy, odpowiedzialność karna
  6. Jakie ustawy regulują czas pracy kierowców?
  7. Kiedy kierowców obowiązuje Rozporządzenie 561/2006, a kiedy AETR?
  8. Maksymalny czas dziennego prowadzenia
  9. Czas przerw w jeździe – sposoby identyfikacji naruszenia a interpretacje ITD
  10. Czas dziennych odpoczynków i warunki skrócenia odpoczynku
  11. Dzienny okres prowadzenia a dzienne odpoczynki
  12. Załoga kilkuosobowa – kiedy jest, a kiedy nie?
  13. Czy kierowcy w załodze muszą robić przerwę,czy nie?
  14. Warunki jazdy w zespole kilkuosobowym oraz konsekwencje braku załogi
  15. Odpoczynek w załodze
  16. Odpoczynek na promie – warunki przerwania odpoczynku
  17. Czas prowadzenia w tygodniu i w okresie dwóch tygodni
  18. Warunki prawidłowych kolejnych odpoczynków tygodniowych – analiza przypadków
  19. Warunki rekompensaty skróconego odpoczynku tygodniowego
  20. Praktycznie ćwiczenia dotyczące Rozporządzenia 561/2006
  21. Przykłady naliczenia kary – sposób naliczania kar administracyjnych przez ITD
  22. Taryfikator kar i mandatów – kto i za co płaci?
  23. Odpowiedzialność kierowcy i przedsiębiorcy
  24. Taryfikatory w poszczególnych krajach Unii Europejskiej
  25. Maksymalny czas pracy oraz czas pracy nocnej
  26. Wyłączenia i zwolnienia ze stosowania norm unijnych i krajowych
  27. Transport na potrzeby własne, transport niehandlowy, transport niezarobkowy
  28. Sposoby i narzędzia kontroli czasu prowadzenia, przerw i odpoczynków przez kierowcę i przedsiębiorstwo

Wykładowcą na kursie jest osoba posiadająca bogate doświadczenie w planowaniu i realizacji kontroli drogowych i przedsiębiorstw. Wykładowca posiada wiedzę i umiejętności w zakresie działalności Inspekcji Transportu Drogowego (6 letni staż pracy w tej formacji) i Policji. Od ponad 10 lat prowadzi szkolenia w zakresie obowiązujących przepisów krajowych i międzynarodowych regulujących transport drogowy, zasady ruchu drogowego, prawo dotyczące stosowania kodeksu wykroczeń i postępowania administracyjnego.

Podstawa prawna do przeprowadzenia kursu czas pracy kierowców:

Umowa AETR, Rozp. WE 561/2006, ustawa o czasie pracy kierowców, Rozp. EWG 3821

Chcesz zapisać się na kurs? Nic prostszego! Wypełnij poniższy formularz lub zadzwoń do nas!

Podaj datę urodzenia abyśmy mogli zweryfikować, że spełniasz wymogi do przystąpienia do kursu.
Jeżeli nie posiadasz PPK skontaktuj się z nami, pomożemy Ci go założyć!
Jeżeli masz jakieś pytania lub uwagi, napisz je tutaj, przyspieszy nam to proces zapisu na kurs prawa jazdy.